Yhteystiedot

Spoven toimielimet ja vastuuhenkilöt:

Hallitus 2017

Puheenjohtaja
Inga-Lill Mäkelä
Leiviskätie 4 F 77
00440 Helsinki
040-5164929 (tavoitettavissa klo 16 jälkeen!)
ingalill.makela@pp.inet.fi


Varapuheenjohtaja
Pekka Mantere
040-5629151
pmantere@welho.com


Sihteeri
Jaakko Heinonen
Kolkekannaksentie 11 AS3
02720 Espoo
0400-413740
jaakko.heinonen@elisanet.fi


Airi Mauno
Patotie 4 B 21
01600 Vantaa
050-3403324
airi.mauno@kotiposti.net
erikoisprojektit

Urpo Saukkonen
050-5946970
urpo.saukkonen@gmail.com

Hannele Kivistö
040-7470308
hannele.kivisto@elisanet.fi

Talous (myös laskutusosoite)

Inga-Lill Mäkelä
Leiviskätie 4 F 77
00440 Helsinki
040-5164929 (tavoitettavissa klo 17 jälkeen!)
ingalill.makela@pp.inet.fi

Pankkiyhteys OKOYFIHH: FI92 5780 0720 3466 62

 

Kilpailutoimikunta

Puheenjohtaja
Raimo Niemi
044-5510402
raimoniemi@gmail.com

Varapuheenjohtaja
Veikko Luode
050-5141614
vluode@hotmail.com

Sihteeri
Jouko Rytkönen
0400-250995
jouko.rytkonen@welho.com

Jäsenet: Hannele Kivistö, Heikki Ratinen, Liisa Niekka, Pekka Mantere, Taisto Lehtinen, Inga-Lill Mäkelä, Jaakko Heinonen.

Lajivastaavat:

Yleisurheilu  
   Raimo Hartonen (044-2244521,rharton1@welho.com)                                                             

Hiihto          
   Kauko Wira (0400-925233, kauko.wira@ippnet.fi )

Luistelu, kuntoilu, suunnistus  
   Kauko Wira
Kävely
   Martti Valonen (
045-1266537, martti.valonen@gmail.com )
   

SM-kilpailuihin ilmoittautumiset

Yleisurheilussa ilmoittautuminen tapahtuu ikäryhmävastaavien kautta seuraavasti:

Hiihdossa ja luistelussa SM-kilpailuihin ilmoittaudutaan lajivastaavien kautta.

Kunniapuheenjohtajat:

Pekka Kurki 

Eino Pirkanniemi        
                                                 

Kunniajäsenet:

Sari Ailus 

Irja Platan

Osmo Saarni

Karri Wichmann

Pentti Saukkosaari